Системи водопостачання купити від виробникаСистема водопостачання це сукупність конструкцій, що поставляють певним споживачам воду необхідної якості і кількості. У побуті систему водопостачання називають водопроводом. Водопровід повинен працювати стабільно, підтримуючи якість і натиск води в заданих рамках.

Види систем водопостачання

Види систем водопостачання розрізняються за кількома головними параметрами. За призначенням водопроводи бувають:

 • населених пунктів (сіл, міст);
 • виробничого призначення;
 • сільськогосподарського призначення;
 • комбіновані (сільськогосподарсько-протипожежні);
 • протипожежні.

За методом доставки води споживачеві види систем водопостачання бувають:

 • з механічною доставкою води;
 • самопливними;
 • зонними (комбінуються механічний і самопливний метод).

За типом джерел водопостачання:

 • водопроводи, підключені до поверхневих джерел (озера, річки);
 • підключені до підземних джерел (артезіанські, піщані свердловини, джерела);
 • комбіновані.

За методом використаннСистеми водопостачання купити від виробникая води всі системи водопостачання поділяються на такі види:

 • прямоточні (вода використовується тільки один раз);
 • з повторним застосуванням води;
 • оборотні.

Центральне або автономне водопостачання

Крім цього, за кількістю споживачів водопровід може бути автономним (індивідуальним) або централізованим.

Автономні системи водопостачання подають воду обмеженим кількостям споживачів і належать приватним користувачам. Індивідуальний вид системи гарячого та холодного водопостачання широко поширений в приватній забудові, на дачах, у котеджних селищах. Джерело водозабору розміщується недалеко від будинку, в нього опускається помпа. Вода подається в будинок по трубопроводу з фільтром.

Централізований водопровід розрахований на подачу води для великої кількості споживачів. Всі вони використовують воду з єдиної системи, що поставляється по системі трубопроводів. Зазвичай цей вид системи поєднує гаряче і холодне водопостачання. Для водозабору може використовуватися один або кілька джерел, у водопідготовки використовуються водозабірні, водопідіймальні, очисні споруди.

Види труб для систем водопостачання

Чавунні труби досі використовуються для водопровідних і каналізаційних мереж. Вони дуже міцні і довговічні. При цьому важкі і складно монтуються.

Сталеві труби для водопостачання можуть бути оцинкованими або без покриття. Сталеві труби складно монтуються, а згодом покриваються іржею, зменшується їхня пропускна здатність. Для установки системи водопостачання з цього виду труб необхідний спеціальний сантехнічний інструмент, а стики обов’язково додатково герметизуються.

Мідні труби широко використовуються в водопроводах за кордоном. Водопровідні мідні труби бувають: в поліетиленовій оболонці, відпалені, тверді та напівтверді. Для їх монтажу не потрібне спеціальне обладнання, вони довговічні таі міцні, але висока ціна обмежує спектр їх використання.

Металопластикові труби являють собою поєднання двох шарів пластика і одного шару м’якого металу. Вони гнучкі, міцні, між собою кріпляться муфтами і гайками. Порізати металопластикові труби можна звичайною ножівкою. Але такий вид труб для водопостачання слабо тримає гідроудари, періодично з’єднання необхідно перевіряти на герметичність.

Системи водопостачання купити від виробникаПоліетиленові труби отримують все більше поширення в індивідуальних і централізованих системах водопостачання. Поліетиленові труби дуже довговічні, не іржавіють, легко монтуються, тому при ремонті міських комунікацій сталеві водопровідні магістралі поступово замінюють пластиковими. Між собою поліетиленові труби згуртовуються спеціальним паяльником, створюючи герметичне з’єднання.

Зацікавили наші товари? Скоріше телефонуйте та замовляйте якісні труби від виробника!

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *