Прогрес не стоїть на місці, і сьогодні більшість металевих труб змінюється на пластикові. Однак пластик буває різний, і щоб трубопровід прослужив довго і якісно, важливо розбиратися в різновидах сучасних полімерних матеріалів.
Зараз багато домовласників і підприємців замінюють застарілі металеві конструкції на труби з поліетилену високого тиску. Це обумовлено рядом переваг сучасного матеріалу:
- Висока екологічність.
- Тривалий термін служби.
- Мала вага.
- Простота монтажу.
- Гнучкість і еластичність.
- Практично повна відсутність втрати тепла.
- Стійкість до різних хімічних сполук.
ПВТ труби міцні, стійкі й довговічні. Полімерні труби витримують тиск, що утворюється навіть при облаштуванні напірних магістралей. Незначне зміщення ґрунту при прокладанні підземних комунікацій також не завдасть шкоди трубопроводу. Легкість матеріалу полегшує транспортування, здійснення монтажних робіт і не створює додаткового навантаження на конструкцію. Термічна і хімічна стійкість розширює сферу використання ПВТ-труб.
Такі системи не схильні до корозійних процесів. Високий індекс гнучкості та еластичності матеріалу забезпечує стійкість до мінусових температур, що попереджає розрив магістралі навіть при замерзанні. Пружність запобігає пошкодженню трубопроводу в результаті гідроудару. Низький індекс теплопровідності мінімізує теплові втрати при транспортуванні й запобігає утворенню конденсату на зовнішній частині труби. ПВТ-труби екологічно безпечні для здоров’я людини, завдяки чому вдало використовуються для подачі питної води.
Застосування полімерних трубопроводів у ХХІ столітті – незмінна складова процесу підготовки до експлуатації безлічі об’єктів: від басейнів і житлових комплексів до зрошувальних систем новітнього зразка. Головним плюсом полімерної продукції по праву вважають її порівняно низьку ціну. Крім того, труби з порівняно нового для людства матеріалу, які з’явилися тільки в ХХ столітті, встигли себе зарекомендувати як високоякісний, стійкий до зовнішніх пошкоджень, продукт.