Поліетиленові труби для свердловин

Донедавна під час буріння свердловин для забору води використовувалися виключно сталеві і азбестоцементні труби, але сьогодні все більше число забудовників надає перевагу полімерним ПВХ трубам. Це не дивно, оскільки обсадна труба ПВХ за своїми експлуатаційними властивостями істотно перевершує аналоги.

Характеристика обсадних ПВХ труб

Як правило, такі труби є виробами, що виконані зі щільного полівінілхлориду. Зазвичай вони мають характерний синій колір й оснащені різьбленням на кінцях – з одного боку зовнішнім з іншого – внутрішнім. Обсадні труби ПВХ для свердловин виготовляються в різних діаметрах в межах 80-225 мм, а їх виробництво ведеться відповідно до державних стандартів.

Різьба на трубах трапецеїдальна, а товщина стінок залежить від діаметра труби, глибини свердловини й водоносного шару, вона коливається від 7 до 20мм.

Чому для свердловин ліпше використовувати вироби з ПВХ

Зміцнення стінок свердловини ПВХ трубою, крім основного призначення (запобігання обвалів стін), дозволяє забезпечити довгу і якісну експлуатацію системи. Труба ПВХ для свердловин не схильна до корозії, що запобігає погіршенню якості видобутої води як оксидами заліза, так і проникаючими крізь дефекти в стінках труби ґрунтовими і поверхневими водами. Термін експлуатації труби з непластифікованого полівінілхлориду становить 50 років. При цьому протягом усього терміну служби якість проходження крізь перетин труби води не погіршується.

Крім вищеописаних переваг, такі труби мають масу додаткових переваг:

  • низька ціна в порівнянні з альтернативними варіантами;
  • висока хімічна стійкість, що дозволяє транспортувати трубами навіть низькоконцентровані кислоти;
  • гігієнічність труб, що пов’язана з повною інертністю ПВХ до контактів з транспортованою водою;
  • підвищення швидкості буріння через менший діаметр пластикових обсадних труб в порівнянні зі сталевими, що мають аналогічну пропускну здатність;
  • низька маса ПВХ труб в комбінації з достатньою міцністю;
  • невисока підсумкова вартість монтажних робіт.